Organization Calendar (Ilderton Jets)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 23, 2020-Mar 14, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 23Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Feb 29
Novice (U9) LM (2011) - Lambton Shores Silver Stick Tournament
Bantam (U15) LM - Max Partlo Memorial LL/HL Tournament
Atom (U11) LM - Max Partlo Memorial LL Tournament
Novice (U9) Girls Rep (2011-2012) - Clearview Ice Cats Madness in the Valley
Minor Novice (U8) LM - White (2012) - Boston Pizza Cup Minor Novice Jamboree
Atom (U11) Girls B - LLFHL Playoffs
Midget (U18) Girls B - LLFHL Playoffs
Midget (U18) Girls B - OWHA Playdowns
Bantam (U15) Girls B - OWHA Playdowns
Bantam (U15) Girls B - LLFHL Playoffs
Atom (U11) Girls B - OWHA Playdowns
Peewee (U13) Girls B - OWHA Playdowns
Midget (U18) Girls C - OWHA Playdowns
Peewee (U13) Girls C - OWHA Playdowns
Peewee (U13) Girls C - OWHA Playoffs
Development Ice & Novice (U9) Shamrock (2011)
7:00 AM-7:50 AM
Development
Peewee (U13) Shamrock
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IDP-1 (U7-ALL)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Atom (U11) LM
9:00 AM
@ South Kent Lightning
Campbell Community Arena, Tillsonburg [083]
IDP-2 (U7-ALL)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Minor Novice (U8) LM - White (2012)
10:15 AM
vs. Mooretown Jr Flags FC1
Atom (U11) Girls HL
1:30 PM
vs. Lambton Attack C
Ilderton Arena [ATO-C-01]
Peewee (U13) Girls C
2:30 PM-3:30 PM
Home Game Ice
Novice (U9) Shamrock (2011)
3:00 PM
@ Lambeth Lancers
Atom (U11) Shamrock
3:40 PM
vs. Lucan Irish
Ilderton Arena [SHL-ATM-Q2-03]
Minor Novice (U8) LM - White (2012)
4:00 PM
vs. Aylmer Flames Red
Atom (U11) LM
4:50 PM-5:50 PM
Home Game Ice
Peewee (U13) Girls B
6:00 PM
@ West Oxford Inferno
Bantam (U15) Shamrock
6:25 PM
@ Mooretown Jr. Flags
MSC (Rink 1) [SHL-BM-Q4-03]
Atom (U11) Girls B
7:00 PM
@ Lambeth Lancers
Bantam (U15) LM
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom (U11) AE
7:00 PM
vs. Mooretown Jr. Flags
Peewee (U13) AE
8:10 PM-9:10 PM
Home Game Ice
Midget (U18) Girls B
8:45 PM
@ St. Thomas Panthers
Midget (U18) Shamrock
9:20 PM
vs. Mt. Brydges Cougars
Ilderton Arena [SHL-MID-Q1-02]
Minor Novice (U8) LM - Red (2012) & Minor Novice (U8) LM - White (2012)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Minor Novice (U8) LM - Blue (2012)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice (U9) Girls HL (2011-2012) & Atom (U11) Girls HL
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Peewee (U13) AE
6:45 PM
@ Strathroy #2 Jr. Rockets
Gemini (Blue) [O-P-AE45-S1-2]
Novice (U9) LM (2011)
7:00 PM
vs. Lambton Shores Predators Black
Bantam (U15) Shamrock
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget (U18) Girls C
9:00 PM
vs. Lambton Attack HL
Atom (U11) Girls B
6:15 PM
vs. Lucan Irish
Peewee (U13) Girls B
7:15 PM
vs. St. Thomas Panthers
Bantam (U15) Shamrock
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam (U15) Girls B
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Midget (U18) Girls B
9:15 PM
vs. St. Thomas Panthers
Atom (U11) LM & Atom (U11) Shamrock
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Novice (U9) LM (2011)
6:00 PM
@ Dorchester Dragons
Atom (U11) AE
6:00 PM
vs. Mooretown #2 Jr. Flags
Ilderton Arena [SHL-AAE-PC-SF-1]
Peewee (U13) Shamrock
7:00 PM
vs. BCH Ice Dogs
Ilderton Arena [O-P-CC-S1-1]
Peewee (U13) AE
8:10 PM
vs. Strathroy #2 Jr. Rockets
Ilderton Arena [O-P-AE45-S1-3]
Midget (U18) LM
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Midget (U18) Shamrock
9:30 PM-10:50 PM
Practice
Development Ice & Minor Novice (U8) LM - Blue (2012)
4:30 PM-5:20 PM
Development
Minor Novice (U8) LM - Red (2012) & Minor Novice (U8) LM - White (2012)
4:30 PM-5:20 PM
Development
Atom (U11) Girls HL
5:00 PM
@ North Middlesex Jr. Stars HL
North Middlesex [ATO-C-07]
Peewee (U13) LM
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Novice (U9) Girls HL (2011-2012)
6:00 PM
@ West Oxford Inferno
Ingersoll [NOVD-18]
Peewee (U13) Girls C
6:30 PM
vs. St. Thomas Panthers
Peewee (U13) Shamrock
6:30 PM
@ BCH Ice Dogs
Central Huron CC [O-P-CC-S1-2]
Midget (U18) Girls B
7:40 PM
vs. Belmont Rangers
Development Ice & Novice (U9) Girls HL (2011-2012)
7:00 AM-7:50 AM
Development
IDP-1 (U7-ALL)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IDP-2 (U7 Red - Keene)
9:00 AM
vs. South Huron Sabres White
IDP-2 (U7 Yellow - McCallum)
9:00 AM
vs. South Huron Sabres White
Minor Novice (U8) LM - Red (2012)
10:00 AM
vs. Minor Novice (U8) LM - White (2012)
Ilderton Arena [PN-0397]
Minor Novice (U8) LM - Blue (2012)
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Novice (U9) Shamrock (2011) & Novice (U9) LM (2011)
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
IDP-2 (U7 Black- Urquhart)
11:00 AM
@ South Huron Sabres Red
Novice (U9) Girls Rep (2011-2012)
12:00 PM
vs. Lucan Irish C
Ilderton Arena [NOVA-06]
Atom (U11) AE
1:05 PM
@ Mooretown #2 Jr. Flags
MSC (Rink 1) [SHL-AAE-PC-SF-2]
Peewee (U13) AE
2:00 PM-2:50 PM
Practice
Atom (U11) Shamrock
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Bantam (U15) Shamrock
3:00 PM
@ Dresden Jr. Kings
Ken Houston [SHL-BM-SF1-1]
Atom (U11) Girls B
4:00 PM-4:50 PM
Home Game Ice
Atom (U11) Girls HL
5:00 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars HL
Ilderton Arena [ATO-C-02]
Atom (U11) LM
5:00 PM
@ East Lambton Eagles White
Alvinston [AF5-1]
Midget (U18) Girls C
5:30 PM
@ Sarnia Lady Sting C2
Peewee (U13) Girls C
5:30 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars C
Midget (U18) LM
6:10 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Blue
Bantam (U15) Girls B
6:30 PM
vs. Lambeth Lancers
Bantam (U15) LM
7:30 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Gold
Midget (U18) Girls C
8:00 PM-8:50 PM
Home Game Ice
Peewee (U13) AE
9:00 PM-10:50 PM
Practice
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
Atom (U11) Girls B - LLFHL Playoffs
Midget (U18) Girls B - LLFHL Playoffs
Midget (U18) Girls B - OWHA Playdowns
Bantam (U15) Girls B - OWHA Playdowns
Bantam (U15) Girls B - LLFHL Playoffs
Atom (U11) Girls B - OWHA Playdowns
Peewee (U13) Girls B - OWHA Playdowns
Midget (U18) Girls C - OWHA Playdowns
Peewee (U13) Girls C - OWHA Playdowns
Peewee (U13) Girls C - OWHA Playoffs
Development Ice & Novice (U9) LM (2011)
7:00 AM-7:50 AM
Development
Peewee (U13) Shamrock
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IDP-1 (U7-ALL)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
IDP-2 (U7-ALL)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Atom (U11) Girls B
10:15 AM
@ London Devilettes
Peewee (U13) LM
11:00 AM
@ Mt. Brydges Cougars Gold
Tri-Township [PF5-2]
Midget (U18) Girls C
12:00 PM
@ Bluewater Hawks
Novice (U9) Girls Rep (2011-2012)
1:30 PM-2:20 PM
Practice
Peewee (U13) Girls B
2:30 PM
vs. Twin Centre Hericanes
Atom (U11) Shamrock
3:40 PM
vs. Dorchester Dragons
Ilderton Arena [SHL-ATM-PA-SF1-2]
Atom (U11) LM
4:50 PM
vs. East Lambton Eagles White
Midget (U18) Shamrock
5:45 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Gemini (Blue) [SHL-MID-PA-SF2-1]
Bantam (U15) Girls B
6:30 PM
@ West Oxford Inferno
Peewee (U13) AE
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Minor Novice (U8) LM - Blue (2012)
6:00 PM
@ Thamesford Attack
Thamesford [PN-1961]
Minor Novice (U8) LM - White (2012)
6:00 PM
@ Thamesford Attack
Thamesford [PN-1923]
Peewee (U13) Shamrock
7:00 PM
vs. BCH Ice Dogs
Ilderton Arena [O-P-CC-S1-3]
Bantam (U15) Shamrock
8:10 PM
vs. Dresden Jr. Kings
Ilderton Arena [SHL-BM-SF1-2]
Bantam (U15) LM
8:20 PM
@ Mt. Brydges Cougars Gold
Tri-Township [BC3-2]
Midget (U18) Shamrock
9:30 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Ilderton Arena [SHL-MID-PA-SF2-2]
Minor Novice (U8) LM - Red (2012) & Minor Novice (U8) LM - White (2012)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Minor Novice (U8) LM - Blue (2012)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice (U9) Girls HL (2011-2012) & Novice (U9) Girls Rep (2011-2012)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Peewee (U13) AE
6:45 PM
@ Strathroy #2 Jr. Rockets
Gemini (Blue) [O-P-AE45-S1-4]
Novice (U9) Shamrock (2011)
7:00 PM
vs. Mt. Brydges Cougars 1
Bantam (U15) Shamrock
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Peewee (U13) Shamrock
8:00 PM
@ BCH Ice Dogs
Central Huron CC [O-P-CC-S1-4]
Midget (U18) Girls C
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom (U11) Girls B
6:15 PM
vs. Woodstock Wildcats
Peewee (U13) Girls B
7:15 PM
vs. London Devilettes
Atom (U11) AE
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam (U15) Girls B
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Midget (U18) Girls C
9:00 PM
@ West Oxford Inferno C
Embro [MID-D-10]
Midget (U18) Girls B
9:15 PM-10:05 PM
Practice
Atom (U11) LM
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom (U11) Shamrock
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Peewee (U13) Shamrock
7:00 PM
vs. BCH Ice Dogs
Ilderton Arena [O-P-CC-S1-5]
Peewee (U13) AE
8:10 PM
vs. Strathroy #2 Jr. Rockets
Ilderton Arena [O-P-AE45-S1-5]
Midget (U18) LM
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Midget (U18) Shamrock
9:30 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Ilderton Arena [SHL-MID-PA-SF2-3]
Development Ice & Atom (U11) Girls HL
4:30 PM-5:20 PM
Development
Peewee (U13) LM
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Peewee (U13) Girls C
6:30 PM
vs. Lucan Irish
Midget (U18) Girls C
7:40 PM
vs. B.A.D. Blazers
Development Ice & Atom (U11) LM
7:00 AM-7:50 AM
Development
IDP-1 (U7-ALL)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IDP-2 (U7-ALL)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Novice (U9) Shamrock (2011)
9:30 AM
@ Lucan Irish
Lucan [N203]
Minor Novice (U8) LM - Red (2012)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Minor Novice (U8) LM - White (2012)
10:00 AM
vs. Lucan Irish 1
Minor Novice (U8) LM - Blue (2012)
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Novice (U9) Shamrock (2011) & Novice (U9) LM (2011)
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Peewee (U13) Girls B
12:30 PM
@ Lucan Irish
Atom (U11) Shamrock
1:45 PM
@ Belmont Rangers
Belmont [SHL-ATM-PA-SF1-4]
Novice (U9) Girls HL (2011-2012) & Novice (U9) Girls Rep (2011-2012)
2:00 PM-2:50 PM
Shared Practice
Atom (U11) AE
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Atom (U11) Girls B
4:00 PM-4:50 PM
Home Game Ice
Atom (U11) LM
5:00 PM
@ East Lambton Eagles White
Alvinston [AF5-3]
Peewee (U13) Girls B
5:30 PM-6:20 PM
Home Game Ice
Midget (U18) Shamrock
5:30 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Gemini (Blue) [SHL-MID-PA-SF2-4]
Bantam (U15) Girls B
6:30 PM
vs. Lucan Irish
Midget (U18) Girls B
8:00 PM
vs. West Oxford Inferno
Bantam (U15) LM
8:00 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Gold
Midget (U18) Girls C
9:00 PM
@ Lambeth Lancers
Midget (U18) LM
9:30 PM-10:50 PM
Home Game Ice
Mar 08Mar 09Mar 10Mar 11Mar 12Mar 13Mar 14
Atom (U11) Girls B - LLFHL Playoffs
Midget (U18) Girls B - LLFHL Playoffs
Midget (U18) Girls B - OWHA Playdowns
Bantam (U15) Girls B - OWHA Playdowns
Bantam (U15) Girls B - LLFHL Playoffs
Atom (U11) Girls B - OWHA Playdowns
Peewee (U13) Girls B - OWHA Playdowns
Midget (U18) Girls C - OWHA Playdowns
Peewee (U13) Girls C - OWHA Playdowns
Peewee (U13) Girls C - OWHA Playoffs
Development Ice & Novice (U9) Girls Rep (2011-2012)
7:00 AM-7:50 AM
Development
Peewee (U13) Shamrock
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IDP-1 (U7-ALL)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
IDP-2 (U7-ALL)
10:00 AM-10:50 AM
Practice
Novice (U9) LM (2011)
11:00 AM
@ Mt. Brydges Cougars Blue
Tri-Township [NB-46]
Atom (U11) Girls HL
1:30 PM
vs. Stratford Aces C
Ilderton Arena [ATO-C-03]
Peewee (U13) Girls C
2:30 PM
vs. Lucan Irish C
Peewee (U13) AE
3:00 PM
@ Strathroy #2 Jr. Rockets
Gemini (Blue) [O-P-AE45-S1-6]
Atom (U11) Girls B
3:00 PM
@ Lucan Irish
Atom (U11) AE
3:00 PM
@ Petrolia Oilers
Greenwood [SHL-AAE-PC-SF-5]
Atom (U11) Shamrock
3:40 PM
vs. Belmont Rangers
Ilderton Arena [SHL-ATM-PA-SF1-5]
Atom (U11) LM
4:50 PM
vs. East Lambton Eagles White
Midget (U18) Girls B
9:00 PM
@ Lambeth Lancers
Bantam (U15) LM
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom (U11) AE
7:00 PM
vs. Petrolia Oilers
Ilderton Arena [SHL-AAE-PC-SF-6]
Peewee (U13) Shamrock
7:30 PM
@ BCH Ice Dogs
Central Huron CC [O-P-CC-S1-6]
Bantam (U15) Shamrock
8:10 PM
vs. Dresden Jr. Kings
Ilderton Arena [SHL-BM-SF1-3]
Midget (U18) Shamrock
9:20 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets
Ilderton Arena [SHL-MID-PA-SF2-5]
Minor Novice (U8) LM - Red (2012) & Minor Novice (U8) LM - White (2012)
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Minor Novice (U8) LM - Blue (2012)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Novice (U9) Girls HL (2011-2012) & Novice (U9) Girls Rep (2011-2012)
6:00 PM-6:50 PM
Shared Practice
Atom (U11) Shamrock
6:30 PM
@ Dorchester Dragons
Dorchester (South) [SHL-ATM-PA-SF1-6]
Novice (U9) Shamrock (2011)
7:00 PM
vs. Mt. Brydges Cougars 2
Peewee (U13) LM
7:05 PM
@ Mt. Brydges Cougars Gold
Tri-Township [PF5-4]
Bantam (U15) Shamrock
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam (U15) Shamrock
8:10 PM
@ Dresden Jr. Kings
Ken Houston [SHL-BM-SF1-4]
Midget (U18) Girls C
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget (U18) Shamrock
9:20 PM
@ Strathroy Jr. Rockets
Gemini (Blue) [SHL-MID-PA-SF2-6]
Peewee (U13) Girls C
6:00 PM
@ North Middlesex Jr. Stars C
Atom (U11) Girls B
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Peewee (U13) Girls B
7:15 PM-8:05 PM
Practice
Peewee (U13) AE
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam (U15) Girls B
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Midget (U18) Girls B
9:15 PM-10:05 PM
Practice
Atom (U11) LM
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom (U11) Shamrock
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Peewee (U13) LM
7:00 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Gold
Bantam (U15) LM
7:35 PM
@ Mt. Brydges Cougars Gold
Tri-Township [BC3-4]
Bantam (U15) Shamrock
8:10 PM-9:20 PM
Home Game Ice
Midget (U18) LM
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Midget (U18) Shamrock
9:30 PM-10:50 PM
Practice
Development Ice
4:30 PM-5:20 PM
Development Ice
Peewee (U13) LM
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Peewee (U13) Girls C
6:30 PM
vs. North Middlesex Jr. Stars C
Midget (U18) Girls B
7:40 PM-8:50 PM
Home Game Ice
Development Ice
7:00 AM-7:50 AM
Development Ice
IDP-1 (U7-ALL)
8:00 AM-8:50 AM
Practice
IDP-2 (U7-ALL)
9:00 AM-9:50 AM
Practice
Minor Novice (U8) LM - White (2012)
10:00 AM-10:50 AM
Shared Practice
Minor Novice (U8) LM - Red (2012)
10:00 AM
vs. Mt. Brydges Cougars Gold
Ilderton Arena [PN-0375]
Minor Novice (U8) LM - Blue (2012)
10:00 AM
vs. Mt. Brydges Cougars Gold
Ilderton Arena [PN-0314]
Novice (U9) Girls Rep (2011-2012)
10:30 AM
@ Lucan Irish C
Lucan [NOVA-11]
Novice (U9) Shamrock (2011) & Novice (U9) LM (2011)
11:00 AM-11:50 AM
Shared Practice
Peewee (U13) Girls C
11:30 AM
@ Lucan Irish C
Lucan [PW-C-6]
Novice (U9) Girls HL (2011-2012)
12:00 PM
vs. Lucan Irish HL
Ilderton Arena [NOVD-06]
Bantam (U15) LM
2:00 PM-2:50 PM
Practice
Bantam (U15) LM
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Atom (U11) Girls B
4:00 PM-4:50 PM
Home Game Ice
Atom (U11) Girls HL
5:00 PM-6:00 PM
Home Game Ice
Peewee (U13) Girls B
5:30 PM-6:20 PM
Home Game Ice
Peewee (U13) LM
6:10 PM-7:20 PM
Home Game Ice
Bantam (U15) Girls B
6:30 PM-7:50 PM
Home Game Ice
Atom (U11) AE
7:30 PM-8:50 PM
Practice
Midget (U18) Girls C
8:00 PM-8:50 PM
Home Game Ice
Midget (U18) LM
9:00 PM-10:30 PM
Home Game Ice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from ildertonjets.com on Thursday, February 27, 2020 at 8:35 PM